Największym marzeniem Kocia jest mieć urodziny. A właściwie – urodzić się. Niestety, do Nigdylandii wciąż nie przybywa zamówienie na Kocia.

Zdeterminowany bohater z pomocą przyjaciół podstępem dostaje się na Ziemię, gdzie trafia do mysiej rodziny. Poszukiwany przez Bociana Kocio wyrusza na ziemską wędrówkę, aby odnaleźć swoją kocią mamę. Po drodze spotyka nowych przyjaciół, dzięki którym uczy się, jak różne odcienie ma życie, miłość i przyjaźń.

Urodziny w Nigdylandii… to wielowarstwowa, ciepła i pełna humoru opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu swojej tożsamości i o odkrywaniu często niełatwej prawdy o świecie. Spektakl w delikatny i nienachalny sposób porusza także bardzo aktualny temat rodziny, macierzyństwa i gotowości na nie. Wraz z głównym bohaterem weryfikujemy schematy i stereotypy, odkrywając, że rzeczy często nie są tym, czym się wydają na pierwszy rzut oka. Przesłanie spektaklu można zawrzeć w myśli: jeśli jesteśmy bardzo zdeterminowani, to możemy wpływać na kształt świata i bieg zdarzeń.

Reżyseria
Aga Błaszczak
Scenografia i kostiumy
Marta Kodeniec
Muzyka
Rafał Ryterski
Choreografia
Ewelina Ciszewska

Obsada
Martyna Gajak
Magdalena Obidowska
Katarzyna Pohl
Marta Popławska
Maciej Jabłonowski
Ziemowit Ptaszkowski
Radosław Sadowski