Do 31 grudnia  w Starej Fabryce, będącej oddziałem Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, czynna jest wystawa prac nagrodzonych w konkursie "VI Textile Art of Today".

"Textile Art of Today" to cykliczna, międzynarodowa wystawa w formie konkursu, prezentowana w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Celem projektu jest ukazanie współczesnej tkaniny artystycznej jako dziedziny twórczej o dużym potencjale rozwiązań technologicznych. W selekcji prac szczególną rolę odgrywa innowacyjność rozwiązań formalnych, eksperymentowanie, przekraczanie granic znanych i tradycyjnych metod tkackich i tekstylnych.

Tematem przewodnim "VI Textile Art of Today" jest „ENVIRO and ART” zachęcający uczestników do refleksji nad ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi i ich szkodliwym wpływem na planetę i społeczeństwo.

Triennale jest swoistym hołdem dla Boženy Augustínovej (1939-2005) wybitnej słowackiej artystki, która zajmowała się malarstwem, ilustrowaniem książek, plakatem, grafiką, a przede wszystkim tworzeniem tkanin, w których wełniane włókna łączyła z aplikacjami, tekstyliami, haftami, obrazami i fotografiami, stając się w ten sposób prekursorką techniki Arttex.

Organizatorem Textile Art of Today jest Stowarzyszenie Triennale Tkaniny "Bez Granic" ze Słowacji. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej jest partnerem wydarzenia.