Do 30 października w Klubokawiarni Aquarium prezentowany jest najnowszy nabytek Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA: obraz Wilhelma Sasnala „Maus I”, inspirowany komiksem Arta Spiegelmana „Maus”.

Obrazowi towarzyszy plakat zaprojektowany przez artystę oraz reprodukcja muralu, który znajdował się na fasadzie budynku Galerii w latach 2000–2001.

Wilhelm Sasnal to urodzony w 1972 roku w Tarnowie malarz, rysownik, filmowiec i twórca komiksów. W latach 1996–2001 współtworzył grupę Ładnie. Związany z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie. Przez wielu krytyków uznawany jest za czołowego malarza swojego pokolenia. Jednym z głównych motywów jego twórczości jest życie codzienne, przenikanie się sfer prywatnej i publicznej. Istotnym źródłem inspiracji Wilhelma Sasnala oraz motywem jest muzyka – artysta tworzy krótkometrażowe filmy inspirowane piosenkami swoich ulubionych zespołów punkowych. Wpływ na formalną warstwę jego malarstwa wywarły takie kierunki jak fotorealizm, pop-art, abstrakcja, minimalizm, malarstwo gestu, surrealizm czy kubizm.