Do 8 lipca w Domu Kultury w Olszówce oraz w przestrzeni Cygańskiego Lasu można oglądać wystawę będącą pokłosiem dziesiątej edycji konkursu plastycznego „Pocztówka z Bielska-Białej”.

Stolica Podbeskidzia po raz kolejny okazała się miastem niezwykle inspirującym, a uczestnicy w szczególności zwracali uwagę na zabytkową architekturę miasta i walory krajobrazu. Według jury, prace nadesłane na konkurs charakteryzowała duża różnorodność zarówno pod względem interpretacji tematu, jak i zastosowanych technik - od rysunku, grafiki, kolażu, przez techniki kombinowane, po fotografię i ceramikę. Na konkurs, który zorganizował Dom Kultury w Olszówce, wpłynęły 332 prace. Jury w składzie: Agnieszka Kawecka – kierownik Domu Kultury w Mikuszowicach Śląskich, Dorota Kędziora - instruktor Domu Kultury w Wapienicy oraz Tomasz Gawor – instruktor Domu Kultury Włókniarzy, przyznało Grand Prix, 26 nagród i 4 wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych.

Nagroda Grand Prix powędrowała do Brygidy Machury. W kategorii dzieci przedszkolne pierwsze miejsce zajęła Justyna Ficoń z Domu Kultury w Kamienicy, równorzędne drugie Alicja Polak i Paulina Dziendziel – obie z Domu Kultury w Olszówce, a trzecie ex aequo - Alicja Muzyka i Regina Sokołowska – obie z Domu Kultury w Kamienicy.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych zwyciężyła Katarzyna Kopeć z Domu Kultury w Kamienicy, na równorzędnych drugich pozycjach uplasowali się Iwan Popow i Zofia Soszka – oboje z Domu Kultury w Kamienicy, natomiast trzecią lokatę zajęła Pola Treszczyńska z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej.

Wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych wygrali Eryk Budny z Domu Kultury w Olszówce oraz Jagoda Treszczyńska z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej. Trzy drugie miejsca zajęli Samira Waluś i Dawid Maślanka – oboje ze Szkoły Podstawowej nr 39 im. Marii Góralówny w Bielsku-Białej, oraz Wiktoria Szczerbowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielsku-Białej, a trzy trzecie: Maja Kubica ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach, Aleksandra Mincewicz z Domu Kultury w Kamienicy i Jan Zalewski ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. Zygmunta Lubertowicza w Bielsku-Białej. Wyróżnienia otrzymali: Kamil Samel-Śliwa i Igor Beniuk-Kita – obaj z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Da Vinci w Bielsku-Białej, Ada Strycharczyk-Maj z Domu Kultury w Kamienicy oraz Justyna Trząska z Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej „Europejczyk”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Eryk Czarnecki z Zespołu Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej, tuż za nim uplasowała się Joanna Śliwińska z Domu Kultury w Kamienicy, a trzecie miejsca ex aequo zajęli Wojciech Białecki z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej oraz Mateusz Mieszczak z Zespołu Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej.

W gronie dorosłych równorzędne pierwsze miejsca zajęły Małgorzata Skrzypek z Domu Kultury w Olszówce i Dorota Sibiga z Domu Kultury w Komorowicach, drugie lokaty jury przyznało Małgorzacie Tonet z Domu Kultury w Kamienicy oraz Wojciechowi Dobrowolskiemu, natomiast trzecim miejscem uhonorowano Martę Grabską.