W środę, 1 grudnia o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Quintetu Wojtka Mazolewskiego - jednego z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce. Będzie to wspólna podróż po świecie improwizacji.

W swojej twórczości Wojtek Mazolewski Quintet eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów.

Wojciech Mazolewski to basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.

Wojtek Mazolewski definiuje muzykę na swój własny sposób, jednocześnie podkreśla jej uniwersalną moc: „Muzyka to abstrakcyjne przesłanie, pełne energii i siły, które możesz interpretować według własnego uznania. Z tego przesłania weź wszystko, co Ci odpowiada.”

Wojtek Mazolewski Quintet od lat reprezentuje polski jazz na arenie międzynarodowej. Zespół wystąpił między innymi we Francji, Japonii, Chinach, Meksyku, Kolumbii, Peru, Niemczech, Indiach i Brazylii.

Wojtek Mazolewski Quintet, 1 grudnia godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Bilety - 80 zł (zniżki: Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+).