Czy topić smutki, kompleksy i kłopoty w kuflach piwa? To może brzmi niewychowawczo, ale znamy przypadek, kiedy panowie, narzekający w pubie na życiowe niepowodzenia, wpadli na skuteczny pomysł biznesowy. Postanowili założyć grupę męskich striptizerów. Nadali jej gwarantującą sukces nazwę: „Dzikie buhaje”. Oczywiście, realizacja pomysłu napotka na wiele przeszkód i trudności, ale równocześnie otworzy przed bohaterami nową szansę... 

Inspirowana filmem „Goło i wesoło” komedia słoweńskiego autora Samuela Jokica budzi salwy śmiechu, zwłaszcza w żeńskiej części widowni teatralnej. Jeśli jednak pozwolicie sobie Państwo na chwilę refleksji, dostrzeżecie także, że w niewymuszony sposób, bez koturnowych jeremiad i łatwych recept, Jokic dotyka w niej egzystencjalnych problemów, przed którymi może stanąć każdy z nas.

Przedstawienie wyreżyserował Marek Gierszał, absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i reżyserii filmowej na Uniwersytecie w Hamburgu. Reżyser od wielu lat realizuje swe projekty artystyczne w Niemczech (m.in. „Wesele u drobnomieszczan” Bertolta Brechta, „Trzy siostry” Antoniego Czechowa), ale pozostaje aktywny reżysersko również w kraju (reżyserował w Krakowie – Teatr im. Słowackiego i Scena STU, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i w Teatrze Polskim w Szczecinie).

Czas trwania: 170 min (1 przerwa)

Twórcy
Autor – Samuel Jokic
Przekład – Herbert Kaluza
Scenariusz i reżyseria – Marek Gierszał
Scenografia – Hanna Sibilski
Układy tanecznie i sekwencje walki – Grzegorz Suski
Asystent choreografa – Katarzyna Zielonka

Obsada
Collin – Tomasz Lorek
Gordon – Jerzy Dziedzic
Spencer – Franciszek Utko (gościnnie)
Dave – Grzegorz Sikora
Mustafa – Mateusz Wojtasiński
Larry – Michał Zgiet
Lewis – Adam Myrczek

Premiera: 3.01.2015