W ramach cyklu „Inne brzmienie miasta”, 21 października w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert „Muniek i Przyjaciele”. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć największe przeboje wykonywane przez Muńka Staszczyka: z zespołami T.LOVE, Szwargierkolaska i solo. 

Po dwóch latach od złotej płyty "Syn Miasta", Muniek Staszczyk z kolegami z zespołu Muniek i Przyjaciele powraca, tym razem na żywo i akustycznie. Utwór ,Bóg” to pierwszy singiel zapowiadający pierwszy album zespołu pt „Muniek i Przyjaciele na żywo i akustycznie 2018 - 2019”. Na płycie towarzyszą Muńkowi Cezariusz Kosman oraz Janek “Jahlove” Pęczak.

Muniek i Przyjaciele wyruszyli we wspólną podróż jesienią roku 2018. Początkowo, projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, „bliżej ludzi”. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę, występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali, jak i na Stadionie Narodowym.

Muniek i Przyjaciele, 21 października godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 90 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina +, Bielska Karta Seniora, Weteran +).