Do 2 lipca w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury trwa wystawa bielszczanina Mariana Bruno Buławy „Malarstwo i rzeźba”.

Głównym tematem prezentowanych prac jest kobieta. Widzimy zatem portrety kobiet, akty, zarysy postaci w różnych pozach czy sylwetki tańczące. - Oniryczne prace Mariana Buławy stanowią swoisty wizualny poemat na cześć zmysłowości kobiet – komentuje prof. dr hab. Ernest Zawada. - Artysta z typową dla siebie wrażliwością analizuje ich stany emocjonalne, posługując się subtelnymi strukturami materii malarskiej. Kobieta z jego obrazu jest delikatna, czasem uwodzicielska, pewna siebie i zaborcza jak „wamp”, innym razem kokieteryjna i frywolna.

Kurator wystawy i kierownik Galerii Sztuki Zbigniew Micherdziński podkreśla, że ekspozycja jest radosna i wzbudza pozytywne emocje. - Rzeźby i obrazy Mariana Buławy są abstrakcyjne i niedopowiedziane. Każdy z widzów może w nich zobaczyć coś innego – mówi.

Marian Bruno Buława urodził się w 1958 roku w Jeleśni. W latach 1974-1978 uczył się w Państwowym Liceum sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. W latach 1978-1983 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Galeria Sztuki ROK czynna jest od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00.

Fot. Magdalena Nycz, Szymon Karpiński