Do 29 czerwca w Galerii Fotografii B&B, mieszczącej się w Domu Kultury Włókniarzy, można oglądać wystawę „Współistnienie. Polsko-czeskie spotkania fotograficzne”.

Jest ona częścią projektu o tej samej nazwie, w ramach którego odbywają się między innymi spotkania i warsztaty z fotografami, prezentacje online, wykłady czy scenariusze zajęć dla uczniów. Projekt zrealizowała Fundacja Centrum Fotografii w partnerstwie z Zaolziańskim Towarzystwem Fotograficznym z Czech oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie. - W wystawie wzięło udział dziewięciu artystów: Marian Dembiniok, Janusz Fogler, Katarzyna Łata, Konstancja Nowina-Konopka, Zbigniew Podsiadło – wszyscy z Polski, oraz Karel Cudlin, Libor Fojtik, David Macháč i Marian Siedlaczek – z Czech -  wymienia Inez Baturo, kurator Galerii Fotografii B&B i prezes Fundacji Centrum Fotografii.

Na ścianach Galerii B&B wiszą między innymi intrygujące i zaskakujące fotografie z cyklu „Absurdystan” Libora Fojtika, ciekawe ujęcia muzyków autorstwa Mariana Siedlaczka, fotografie reportażowe z cyklu „Prowincja” Zbigniewa Podsiadły, fotograficzne eksperymenty Katarzyny Łaty czy scenki z życia armii - autorstwa Karela Cudlina.

- Wystawa ta pokazuje, jak różne może być podejście do życia, do ludzi i jak każdy z autorów postrzega świat wokół siebie. To są zupełnie różne spojrzenia – mówił podczas wernisażu (który odbył się 4 czerwca na zewnątrz Domu Kultury Włókniarzy) Zbigniew Podsiadło, jeden z uczestników wystawy i prezes Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Galeria jest czynna od wtorku do piątki w godzinach 9.00-17.00 oraz w soboty od 9.00 do 15.00. Wstęp wolny.