Książnica Beskidzka zaprasza na noc pełną czarów, magii i zielarskich sztuczek... W sobotę, 19 czerwca, odbędzie się tutaj Noc w Bibliotece pod hasłem „Nocą w bibliotece słowo się niesie – czarownica mieszka w lesie”.

Otwarcie imprezy następi o 16.00. Kwadrans poźniej na profilu facebookowym Książnicy odbędzie się wykład online „Magiczny świat w dawnej słowiańskiej kulturze”. Wygłosi go etnograf Małgorzata Kiereś. W placówce będą natomiast trwały warsztaty dla dorosłych z tworzenia naturalnych kosmetyków z ziół, warsztaty z ziół jadalnych, spotkanie autorskie dla dzieci z Mają Strzebońską w oparciu o książkę „Czary nie do wiary” oraz warsztaty dla dzieci z lepienia chatki z piernika.

O 17.15 zaplanowano spotkanie autorskie online dla dzieci z Jackiem Inglotem w oparciu o książkę „Eri Czarodziejka”, warsztaty zapachowe dla najmłodszych z tworzenia kompozycji z płatków kwiatów i ziół oraz warsztaty plecenia wianków dla dorosłych.

O 18.30 na Facebooku Książnicy będzie można uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Katarzyną Miszczuk na temat świata słowiańskiej magii i mądrości wiejskiej znachorki w oparciu o książkę „Szeptucha”. W „realu” odbędą się natomiast warsztaty zapachowe dla dzieci, tworzenie masek czarownic w technice papier mache oraz warsztaty zielarskie dla dorosłych z tworzenia maceratów ziołowych.

Warsztaty dla dzieci z tworzenia... magicznych eliksirów odbędą się o 19.30. Natomiast godzinę później dołączą do nich warsztaty zielarskie dla dorosłych z tworzenia maceratów ziołowych oraz z tworzenia naturalnych kosmetyków z ziół.

Podczas Nocy w Bibliotece nie zabraknie też konkursu z nagrodami czy mobilnej gry terenowej.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 33 822-82-21 (Wypożyczalnia dla Dorosłych lub dla Dzieci).