Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami „Viva Wiedeń - viva Broadway” ma zagościć na scenie Bielskiego Centrum Kultury w piątek, 26 marca o 18.00. To unikalny projekt muzyczny z pomysłem i rozmachem.

W programie wezmą udział gwiazdy polskiej sceny operowej i operetkowej młodego pokolenia, artyści znani polskiej i międzynarodowej publiczności, wśród nich Edyta Piasecka (sopran) i Agata Sava (mezzosopran). Wśród solistów pojawi się trójka niezwykłych polskich tenorów – Sylwester Targosz-Szalonek, Aleksander Kruczek i Sławomir Naborczyk. Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent i wirtuoz klarnetu Woytek Mrozek. Artysta ten słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera, dyrygenta i producenta. 

Charakterystyczne dla Wielkiej Gali Wiedeńskiej z Gwiazdami są wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, szczypta humoru i wirtuozeria instrumentalna. Koncert ten to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Podczas koncertu będzie można usłyszeć zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper i musicali, jak i aranżacje utworów współczesnych.

Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami, 26 marca godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 80 zł.

Aktualizacja:
Z powodu ogłoszonego lockdownu, koncert został przesunięty na piątek, 23 kwietnia o 18.00. Bilety zachowują ważność.

Aktualizcja 2:
Z powodu przedłużenia obostrzeń, koncert został przesunięty na 23 maja.