W Bielskim Centrum Kultury będzie okazja obejrzenia sztuki, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Tytuł spektaklu brzmi „Imię”, a na scenie zobaczyć będzie można znanych aktorów, między innymi Małgorzatę Foremniak i Wojciecha Malajkata.

Sztukę zaplanowano w BCK-u w piątek, 30 października o 17.00 i 20.00. Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście, to przyjaciel domu, puzonista - Claude (Marcin Hycnar / Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca - Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę.

Komediowe atuty "Imienia" to dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci. Sztuka nie jest jednak pozbawiona refleksji.

Spektakl „Imię” – 30 października godz. 17.00 i 20.00, Bielskie Centrum Kultury. Obsada: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat, Marcin Hycnar / Mateusz Banasiuk. Bilety - 120, 100 i 80 zł.

Aktualizacja:
Niestety, z powodu sytuacji epidemicznej spektakl został odwołany.