W ramach „Siesty w drodze” Marcina Kydryńskiego w niedzielę, 18 października o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury wystąpi Yami – rewelacyjny gitarzysta, kompozytor i wokalista.

Yami to artysta pochodzący z afrykańskiej Angoli. Jego prawdziwe imię i nazwisko brzmi Fernando Correira, ale jego mama, która urodziła go późno, mówiła na niego Yami, co w Kimbundu znaczy „mój”. - As basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor – ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie – Yami jest cały muzyką. Przez lata był basistą Carlosa do Carmo, portugalskiego Sinatry, największego z żyjących mistrzów fado. Pamiętamy go z koncertów z Anną Marią Jopek w trasie „Sobremesa” oraz z nagrań z Sarą Tavares i Ivanem Linsem – opisuje artystę Marcin Kydryński.

Yami z zespołem – 18 października godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Wystąpią: Yami (śpiew, gitara basowa), Tiago Oliveira (gitara), Cláudio Oliveira (instrumenty klawiszowe), Vicky Marques (perkusja). Bilety – 80 zł.

Aktualizacja:
Z powodu sytuacji epidemicznej organizatorzy zdecydowali się na zaplanowanie drugiego koncertu o godzinie 20.00 w celu podzielenia publiczności. Osoby, które kupiły bilety na koncert Yamiego, proszone są o kontakt z kasą BCK-u (czynną od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 14.00).