Koncert Phillip Bracken w Bielskiej  Klubokawiarni Aquarium - Galeria Bielska BWA  ul. 3 Maja 11 (na piętrze) 8.10.2020 19:00.
Phillip Bracken to znany z sugestywnego głosu, hipnotyzujących aranżacji gitarowych i ciepłej atmosfery na scenie, Australijczyk mieszkający w Polsce od 2013 roku. W Klubokawiarni Aquarium wystąpił już trzykrotnie, gromadząc wokół siebie spore grono fanów. Jego utwory można usłyszeć także na akwariowej plejliście ;)

Muzyka Brackena zawiera elementy soulu alternatywnego, indie roots, bluesa i folku. Licznie koncertuje w Australii i w Polsce, a także podczas solowych koncertów i festiwali - w Niemczech, Portugalii, Włoszech i Czechach.

Phillip Bracken swój debiutancki minialbum w 2008 r. w Sydney, pod kierunkiem lokalnego gitarzysty i producenta Peter’a Northcote. W Polsce ma na koncie m.in. nagrania i wspólne trasy koncertowe z polską ikoną etno jazzu Jackiem Mielcarkiem oraz z gitarzystą i producentem - Robertem Cichym.

Koncert promować będzie płytę "Wolf Ahead, Tiger Behind". Album ten, przetykany brzmieniami w stylu Townes Van Zandt, Fleet Foxes i Eddie Vedder, został nagrany w Warszawie z obecnym zespołem artysty, składającym się z Mateusza Szemraja (Lion Shepherd, MOSAIC), Denisa Dubielli (Hanimal) i Wojciecha Lubertowicza (Adam Strug, Masala Soundsystem).
"Wolf Ahead, Tiger Behind" ma się pojawić na 2020 roku.

Bilety: