W czwartek 31 stycznia w Muzeum Historycznym odbędzie się wernisaż wystawy prac Piotra Wisły „Osobna pora”.

Znany i ceniony artysta Piotr Wisła, autor opraw graficznych ważnych wydarzeń kulturalnych (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Foto Art Festiwal) po raz pierwszy zaprezentuje w Starej Fabryce niemal cały swój dorobek twórczy. Obok plakatów, afiszy, projektów książek będzie można obejrzeć rysunki i obrazy, które dotychczas były bardzo rzadko eksponowane dla szerszej publiczności. 

Wystawa jest formą nagrody przyznanej przez Dyrektora Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej podczas 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych (org. Galeria Bielska BWA).

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:30.
Wystawa będzie czynna w terminie: 01 luty-31 marca 2019.
Kurator: Iwona Purzycka.

Piotr Wisła – urodził się w 1958 r. w Bielsku-Białej. W 1978 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej na kierunku tkactwo artystyczne. Studia w Instytucie Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie rozpoczął w 1981 r. Dyplom w specjalizacji malarstwo, pod kierunkiem doc. Zenona Moskwy i dr Katarzyny Olbrycht, obronił w roku 1985.

Zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem i rysunkiem. Jest autorem wielu projektów i realizacji z dziedziny plakatu, książki, ilustracji, całościowych wizualizacji, m.in.: Bielskiej Zadymki Jazzowej,  Foto Art Festivalu, Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych. Opracowuje także znaki graficzne i ich standardy dla firm i instytucji.

Mieszka i tworzy w Bielsku-Białej.