Miejski Dom Kultury - Dom Kultury w Wapienicy serdecznie zaprasza na w dniu 19.10.2018 r. o godz. 18.00 na Koncert piosenki francuskiej – „C'est la vie”.

W programie piosenki E. Piaf. J. Brela, Dalidy w wykonaniu aktorki scen muzycznych Anny Kędroń, przy akompaniamencie Tymoteusza Tomali. Wstęp wolny.

ANNA KĘDROŃ – aktorka musicalowa, wokalistka, pedagog. Artystyczną przygodę rozpoczęła w Domu Kultury w Wapienicy. Obecnie zawodowo związana z warszawskim Teatrem Rampa oraz Teatrami Muzycznymi w Gdyni i Toruniu. Swoje pierwsze artystyczne kroki zaczęła stawiać w wieku 7 lat. Aktorsko rozwijała się wraz z amatorskim teatrem AdRem, tanecznie – z zespołem tańca nowoczesnego Impuls przy Domu Kultury w Wapienicy, natomiast wokalnie – z chórem ATH w Bielsku-Białej. Brała udział w licznych warsztatach oraz konkursach, zdobywając nagrody.

Absolwentka Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Na dużej scenie debiutowała w roli Szpryncy (Skrzypek na dachu, reż. J. Gruza) w Teatrze Muzycznym w Gdyni, następnie kreowała postać Józki w spektaklu Chłopi, reż. W. Kościelniaka, a ponadto brała udział w spektaklach  Lalka, Grease, Shrek.

 
Obecnie współpracuje z kilkoma teatrami w Polsce m.in. Teatrem Rampa w Warszawie, z Teatrem Muzycznym w Toruniu i z Teatrem Komedii Valldal. Już za niedługo będziemy mogli zobaczyć Annę w nowej produkcji Teatru Rampa – Twist and Shout, gdzie wcieli się w powstać Przewodniczki duchowej – trzymamy kciuki.
 

TYMOTEUSZ TOMAL – urodził się 7 maja 1991 r. Pochodzi z Brennej, gdzie od najmłodszych lat żywo interesował się muzyką, cechując się dużą wrażliwością muzyczną, którą przejawiał na każdym etapie życia. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie, a także studiów na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalizacją: zespoły kameralne oraz muzyka rozrywkowa, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 4 lat aktywnie koncertuje oraz zajmuje się działalnością akompaniatorską z licznymi solistami. Swój wolny czas poświęca na działalność zespołową zajmując się aranżacją i interpretacją. Ukończył naukę gry na fortepianie, w klasie dr Grzegorza Niemczuka. Wykonuje zarówno muzykę klasyczną, rozrywkową, jak i filmową. W jego bogatym repertuarze nie brakuje miejsca na improwizacje. Laureat konkursów pianistycznych m.in. w Ruzomberocku na Słowacji, czy International Music Competition in Padova we Włoszech. W roli solisty uczestnik festiwalu „Cieszyńska Wiosna”, „ART+”, swoją działalność artystyczną szerzy poza granicami kraju występując w Finlandii, Niemczech, Czechach, z repertuarem autorskim oraz klasycznym. Aktywnie działa na swojej rodzimej uczelni grając liczne koncerty na festiwalach, oraz regularnie koncertując, i współpracując z MCK w Żywcu. Najnowszy projekt artysty, dotyczy wizualizacji muzyki, które ubogacają solowe koncerty. Cieszy się dobrą sławą i dużym profesjonalizmem.