Bliżsi i dalsi znajomi wróżyli, że może nie wrócić. Że dzicy, że muzułmanie, że strach, żeby przynajmniej hełm zabrał. Tomasz Nowak w poniedziałek w Grawitacji opowie o swojej podróży do Iranu.

Grawitacja Cafe zaprasza na kolejne Spotkanie Podróżników. Wstęp bezpłatny. O swoich przygodach w Iranie opowie Tomasz Nowak:

Całkiem niedawno wróciłem i... opowiem o skarbach kultury perskiej, o architektonicznych perełkach, cudach przyrody. Smakach kuchni irańskiej. Ale przede wszystkim o ludziach...
Persowie. Ciekawi świata. Pogodni, uśmiechnięci, mili, uczynni, gościnni. To nic,że autobus odjedzie. Pojadą następnym i godzinę łażą z Wami po mieście. Interesujący i wszystkim zainteresowani. Opowiadają o aranżowanych małżeństwach i o zdradzie małżeńskiej, o sytuacji politycznej i społecznej w kraju. O tym, że mają dosyć dyktatury... Nocowałem w domach skromnych i bardzo bogatych. Częstowano mnie, „czym chata bogata” albo tak wystawnie jakbym był kimś ważnym.
Dla każdego z tych ludzi byłem osobą wyjątkową. Bo chyba tylko takich ludzi ktoś zaprasza do domu. Gości, żywi i daje na noc swoje łóżko, albo kawałek podłogi. Daje- nie bierze za to nic, poza rozmową, dobrym humorem i może... paczką „Krówek” przywiezionych z Polski. Bo chyba tylko dla kogoś ważnego ryzykuje się na poważnie, gdyż couchsurfing jest w Iranie nielegalny i surowo karany.


Rezerwacja miejsc pod nr 515 350 276.