20 października w Domu Muzyki BCK spektakl „Klatka dla ptaków”. Co to za klatka i jakie ptaszki w niej siedzą? Zapraszamy do teatru.

Grzegorz i Albin to szczęśliwa para. On jest właścicielem klubu, a on (ona) – jego gwiazdą, słynną Drag Queen.

Sielankę zaburza wizyta przyszłych teściów ich syna. Zwłaszcza, że teść to bardzo konserwatywny polityk. Kiedy zderzają się ze sobą dwa światy, huk jest wielki! A śmiech jeszcze większy! Wizyta państwa Krzyżopolskich w jaskini rozpusty stawia pod znakiem zapytania przyszłość młodej pary. Trzeba się nieźle nagimnastykować, naudawać i naprzebierać, żeby uniknąć kompromitacji. Tajemnica wielkiego powodzenia tej sztuki (powstało na jej kanwie kilka filmów i broadwayowski musical) tkwi nie tylko w jej inteligentnym i błyskotliwym poczuciu humoru, dającym aktorom szanse stworzenia wielkich scenicznych kreacji, ale w nieczęstej umiejętności zabawnej rozmowy na tzw. trudny i kontrowersyjny temat. (...)

Występują: Wojtek Dębicki, Tomasz Sapryk, Joanna Kurowska, Marek Kaliszuk/Rafał Cieszyński, Joanna Balas/Olga Kalicka, Jarosław Gajewski, Cezary Foks. Reżyseria i opracowanie Andrzej Strzelecki.

Źródło: http://www.bck.bielsko.pl/aktualnosci/spektakl-klatka-dla-ptakow