Od 20 lipca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej trwa wystawa prac młodego i zdolnego fotografa Daniela Franka.
 

Wykonywane z lekkością i swobodą zdjęcia 25-letniego Daniela Franka z Żabnicy przenoszą nas w barwny świat folkloru. Opowiadają o pięknie beskidzkich gór, okolicznych wiosek, strojów, instrumentów, imprez, a przede wszystkim ludzi. Pokazują niepowtarzalne twarze, osobniczy układ tkanek - skrywają całe historie, mnóstwo wiedzy, uczuć i emocji.

Daniel Franek jest zawodowym fotografem z dyplomem czeladniczym. Ukończył też kurs fotografii portretowej i reportażowej w krakowskiej Akademii Fotografii. Zdjęcia robi od 15 roku życia. Jest zdobywcą głównych nagród w konkursach fotograficznych: "Mój Żywiecki Raj" (za zdjęcia krajobrazowe), "Cud Natury" (za fotografię "Hala Zaprzelina") oraz "Wieś województwa śląskiego okiem obiektywu" (za zdjęcia "Bacówka" i "Łossod").
Współpracuje z różnymi instytucjami, firmami i osobami prywatnymi. Jest nadwornym fotografem Zespołu Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki Wierchy z Milówki. Razem z Różą Kruczyńską prowadzi na jednym z portali społecznościowych stronę Okiem Fotoreportera, gdzie prezentuje swoje zdjęcia szerokiemu gronu odbiorców z kraju i zagranicy.
Aby przyjrzeć się rzeczom z bliska i móc powiedzieć coś o drugim człowieku, Daniel Franek potrafi łapać obiektywem wyjątkowe chwile. W efekcie obok jego zdjęć nie da się przejść obojętnie. Każde stanowi wstęp do wielkiej narracji, każde intryguje zdolnością życia.

Wystawę prac Daniela Franka można będzie oglądać w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej do 5 października.

Źródło: www.rok.bielsko.pl.