Wędkarze i strażacy jak co roku zapraszają bielszczan do sprzątania rzeki Białej. Sprzątanie koryta i brzegów odbędzie się w kwietniu. Zaproszeni są wszyscy, którym nie jest obojętny los miejskiej rzeki. Akcja odbywa się cyklicznie od kilkunastu lat. W latach gdy sprzątaniu towarzyszyła pogoda, brało w nim udział setki osób.

Okręg PZW Bielsko-Biała, Społeczna Straż Rybacka z powiatu bielskiego, klub Renegat Fishing Team, OSP Mikuszowice Śląskie i Krakowskie serdecznie zapraszają wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej pięknej miejskiej rzeki - takiej treści ogłoszenie pojawiło się w mediach społecznościowych.

Wydarzenie związane ze sprzątaniem koryta i brzegów Białej odbędzie się 15 kwietnia. Akcja odbędzie się bez względu na pogodę. Zbiórka, jak co roku, na placu Ratuszowym o godz. 8.00. Organizatorzy zapewniają worki oraz rękawice dla wszystkich uczestników. A tych oby było jak najwięcej!

Wielkie sprzątanie rzeki Białej ma miejsce cyklicznie od 2009 roku. Biorą w nim udział mieszkańcy, uczniowie szkół. W ubiegłym roku strażacy OSP częstowali zebranych grochówką. Sprzątanie odbywa się na całej długości rzeki na terenie miasta. Od Komorowic aż po Wilkowice. Kiedy pogoda dopisywała, w akcji brała udział nawet setka osób. - Znajdowane są różne rzeczy. Od zwykłych śmieci – puszek, butelek aż po telewizory, opony czy lodówki - słyszymy w Społecznej Straży Rybackiej.

ak

Zdjęcie: profil fb Wojciech Duraj