Stół to obowiązkowy element wystroju każdego domu i jednocześnie miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu. Dlatego jeśli postawimy na nieodpowiedni model, to jego wygląd może szybko nam się przejeść i znudzić. Dodatkowo zdecydowanie nie do każdej aranżacji będzie pasował stół w oryginalnym kolorze lub kształcie. Co więc zrobić, jeśli Twój stary mebel już Ci się nie podoba i chciałbyś, żeby zyskał nowe życie? To bajecznie proste! Wystarczy, że wymienisz nogi do stolika na takie, które będą odznaczały się ciekawym kształtem, kolorem lub materiałem, z którego są wykonane!

Nowe nogi do blatów, czyli sposób na odmianę charakteru każdego blatu

Nowe nogi do blatów dają niezwykłe możliwości jeśli chodzi o zmianę wyglądu wnętrza oraz konkretnego mebla. Nie ma prostszego sposobu na wprowadzenie koloru, oryginalności i atrakcyjności do każdego pomieszczenia aniżeli właśnie takie niewielkie alteracje związane z wykończeniem mebli.

Dodatkowym atutem bezsprzecznie jest też cena całego przedsięwzięcia, bowiem nawet najdroższe drewniane lub metalowe nogi do stołów nie przewyższają kosztów związanych z zakupem nowego blatu czy kuchennego stolika. Dlatego też jeśli chcesz w prosty sposób odnowić stary lub po prostu niepodobający Ci się mebel, to polecamy wizytę w najbliższym sklepie meblowym i zapoznanie się z asortymentem dostępnych tam opcji nóg do blatów i stołów.

Drewniane nogi do blatu

Drewniane nogi do blatów i stołów to absolutna klasyka, ale jak to z kwestiami tego typu bywa, klasyka ponadczasowa. Nogi do stołu wykonane z drewna czy też sklejki świetnie prezentują się w niemal każdym wnętrzu. Naturalna barwa drewna doda przytulnej atmosfery domowego ciepła, a jeśli wybierzesz interesujący kształt, to jednocześnie i nowoczesności oraz stylu.

Drewno to jednak zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja spośród dostępnych, dlatego idealnie nada się dla wszystkich wielbicieli klasycznych wnętrz. Nowe nogi do blatu nie to jednak nie tylko rozwiązanie aranżacyjne, ale przede wszystkim sposób na podarowanie nowego życia wysłużonym meblom. Taka drobna zmiana drastycznie odmieni sposób, w jaki prezentuje się Twój stół czy też blat.

Metalowe nogi do blatu

Nogi są fundamentem każdego stołu lub blatu i mocno wpływają na jego funkcjonalność i wytrzymałość. Dzięki nim Twój stół może nabrać niepowtarzalnego charakteru, elegancji i stylu. Żeby jednak tak się stało,  musisz wybrać odpowiedni model. W ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszą się meble wykonane z połączenia drewna i metalu, dlatego jeśli podobają Ci się takie innowacyjne rozwiązania, to przyjrzyj się bliżej nogom z metalu.

Metalowe nogi do stołów są nie tylko najnowszą tendencją w dekoracji wnętrz w stylu industrialnym czy minimalistycznym, ale przede wszystkim sposobem na wydłużenie życia danego mebla, gdyż metal jest materiałem niezwykle wytrzymałym i łatwym w utrzymaniu w czystości. Z tego względu metalowe nogi do blatu to idealny pomysł na dodanie ciekawego elementu do aranżacji wnętrza i jednocześnie zyskanie kilku dodatkowych lat na korzystanie z blatu.

Po co wymieniać nogi do blatu?

Nowe nogi do stołu lub blatu wpłyną na poprawę jego wyglądu i użyteczności. Dzięki temu masz możliwość samodzielnie dobrać element, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz pójść drogą najnowszych tendencji i zdecydować się na metalowe nogi do blatu lub postawić na własne preferencje i kupić nogi do blatu w ulubionym kolorze. Wybór należy do Ciebie! Niezależnie od tego, którą z dróg wybierzesz, decyzja o kupnie nowych nóg zawsze będzie tą właściwą, ponieważ znacznie wydłuży życie Twojego ulubionego mebla.

Akcesoria tego typu sprawią, że stół będzie miał znacznie więcej praktycznych walorów, będzie solidniejszy i stabilniejszy, a także o niebo lepiej wytrzyma wszelkie uszkodzenia mechaniczne związane z codziennym użytkowaniem. Podsumowując, na  rynku jest wiele opcji w przeróżnych kolorach i wzorach, niemniej to, na którą się zdecydujesz nie ma większego znaczenia, ponieważ sama decyzja o odnowieniu swoich mebli zdecydowanie jest tą właściwą.

Artykuł sponsorowany