Pierwszym wyborem, jakiego należy dokonać chcąc zakupić rolety jest to, z jakiego materiału mają być wykonane. To, jak bardzo zaciemnione będzie pomieszczenie, zależy od wybranej tkaniny na rolety, dlatego warto dobrze zastanowić się przed zakupem. Co musisz o nich wiedzieć, aby wybrać mądrze?

Tkanina zaciemniająca

To materiał na rolety idealny dla Ciebie, jeśli nie chcesz wpuszczać do pomieszczenia wielu promieni słonecznych. Jest to materiał wykonany z najlepszej jakości włókien, a więc wspaniale chroni przed słońcem. Przy wyborze tej tkaniny zwróć uwagę, żeby była dobra jakościowo, bo tylko tak będzie spełniała swoją funkcję. Zwykle takie rolety są łatwe do utrzymania w czystości, dlatego wystarczy, że raz na jakiś czas wytrzesz go szmatką, aby pozbyć się kurzu. Jest to świetny wybór dla najbardziej wymagających użytkowników. 

Tkanina termiczna

Tkaniny termiczne posiadają rodzaj tkaniny na rolety charakteryzuje się dużą ochroną przed słońcem. Pozwala na zatrzymanie promieni słonecznych nawet w miejscach najbardziej narażonych na ich działanie. Dzięki temu w pokoju nawet latem w ciągu dnia może panować przyjemny półmrok i odpowiednia temperatura. Jest szczególnie dobrym wyborem do pomieszczeń, których okna wychodzą na południową stronę.

Tkanina z poliestru

Ten materiał na rolety jest zrobiony w całości z poliestru. Świetnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Jest to opcja dla Ciebie, jeśli nie zależy Ci na tak dużej ochronie przed słońcem, jednak chcesz mieć w swoim oknie roletę. Roleta taka dobrze sprawdzi się jako ochrona przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i będzie wspaniałą dekoracją okna. Dodatkowo, jeśli pomieszczenie nie jest mocno wyeksponowane na słońce, poradzi sobie także z nim. Ten rodzaj materiału również jest bardzo odporny na urazy. Dlatego utrzymanie go w odpowiedniej czystości nie sprawia problemu. Poliester jest tkaniną, która nie pozwala na wnikanie kurzu, a więc w tym przypadku również wystarczy zwilżona ścierka. 

Tkanina dzień-noc

Jest to typ tkaniny, który sprawia, że rolety są wielofunkcyjne i łatwe w obsłudze. Ponieważ materiał zbudowany jest z podłużnych pasków, może być świetnym sposobem na zasłonięcie okna po zmroku, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłej rolety. Jednak to nie wszystko - jeśli ustawisz roletę w odpowiedni sposób, widoczne będą przezroczyste paski, które wpuszczą do pomieszczenia światło, jednocześnie sprawiając, że okno nie będzie "gołe" i nikt nie będzie mógł przez nie zajrzeć do środka. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Niezależnie od wybranego modelu tkaniny, zwróć uwagę na jej kolor. Po pierwsze, powinien on pasować do wystroju całego pomieszczenia. Jednak najważniejsze jest to, żebyś miał świadomość, że zawsze ciemne kolory lepiej blokują słońce od tych jasnych. Dlatego jeśli nie chcesz kupować rolety typowo zaciemniającej lub termicznej, ale zależy Ci na ochronie przed słońcem, wybierz zwykły materiał, jednak w ciemnej odsłonie. Sprawi to, że do pomieszczenia będzie przedostawało się dużo mniej promieni słonecznych, a Ty będziesz mógł cieszyć się odpowiednią temperaturą.

Jakość materiału to kolejny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę, wybierając tkaniny roletowe. Sklep internetowy z roletami to świetne miejsce, aby zobaczyć różne materiały i wybrać ten najlepszy. Zobacz produkty już teraz i miej na uwadze, że dobry materiał kosztuje więcej, jednak jest dużo bardziej trwały, a taki wydatek uchroni Cię przed zbyt szybką wymianą tkaniny z powodu jej zużycia. Dobra jakość to także lepszy wygląd i bardziej skuteczna ochrona przed słońcem.

Wybór odpowiedniego materiału na rolety nie będzie trudny, jeśli weźmiesz pod uwagę powyższe kwestie. Zastanów się przede wszystkim, na jakich cechach rolety Ci zależy - to sprawi, że łatwiej będzie Ci wybrać tkaniny roletowe. Sklep internetowy, który warto odwiedzić to minirolety.pl. Znajdziesz tam wiele różnych materiałów w wielu kolorach, a wszystkie dobrej jakości. Są one świetnym wyborem dla najbardziej wymagających klientów. 

Artykuł sponsorowany