Styczeń to czas, gdy należy rozpocząć realizację noworocznych postanowień. Tylko jak się do tego zabrać? Co zrobić, by postanowienia te nie zostały tylko w sferze naszych marzeń? Warto przemyśleć, co naprawdę jest dla nas istotne i dobrze się do tego przygotować.

Nowa sylwetka w zasięgu ręki

Częstym postanowieniem, jakie podejmujemy w nowym roku jest poprawa własnego wyglądu i swojej sylwetki. Po obfitym świątecznym jedzeniu czujemy potrzebę zrzucenia kilku niepotrzebnych kilogramów. Zwykle myślimy w ten sposób: „Przez święta jadłem 24 godziny na dobę, to teraz nie będę jadł nic i wszystko się wyrówna”. Niestety, ta strategia na pewno nie przyniesie nam oczekiwanego rezultatu. Nie od dzisiaj wiadomo, że restrykcyjna dieta daje tylko krótkotrwałe efekty. Waga szybko się obniża, ale gdy tylko wracamy do normalnego jedzenia, gwałtownie się podnosi.

Jeśli chcemy zredukować wagę bez ryzyka szybkiego powrotu do efektu wyjściowego, warto zastosować zbilansowaną dietę.

Jak odchudzać się skutecznie?

Dla uzyskania najlepszych rezultatów każda dieta powinna być dobrana indywidualnie, tak aby zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu i nie doprowadzić do jego wyniszczenia poprzez niedobory związków odżywczych.

Jej kaloryczność nie może być zbyt niska, aby nie spowodować spowolnienia metabolizmu komórkowego i tym samym gorszego przebiegu całej kuracji odchudzającej.

- Odpowiednio dobrany plan żywieniowy może znacząco wpłynąć na jędrność skóry, poprawę stanu zdrowia i samopoczucia - radzi dietetyk Barbara Filak z Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie w Bielsku-Białej.

Dobrze dobrana dieta redukcyjna powinna dostarczać odpowiednią ilość witamin C, E i A oraz miedzi w celu utrzymania prawidłowego przebiegu procesu syntezy kolagenu w skórze. Dzięki temu zachowa ona młody, promienny wygląd i będzie bardziej elastyczna.

Powinna być także bogata w antyoksydanty, które działają ochronnie na komórki ciała, zapobiegając ich uszkodzeniu przez wolne rodniki i starzeniu się.

Pomoc specjalisty to klucz do sukcesu

Warto skorzystać z pomocy specjalisty, który zadba o to, aby nasza dieta nie tylko wpłynęła na redukcję masy ciała, ale także przyczyniała się do poprawy zdrowia i wyglądu.

Odpowiednio dobrany i zbilansowany plan żywieniowy nie tylko pomoże zmniejszyć naszą wagę, ale będzie zapobiegać negatywnym skutkom nieprawidłowego odchudzania, jak rozstępy, suchość i gorszy wygląd skóry, zmarszczki czy też ogólne pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia.

Warto stosować indywidualnie dobrany jadłospis i cieszyć się szczupłą sylwetką, świetnym samopoczuciem i promiennym wyglądem.

Konsultacja ze specjalistą dietetykiem sprzyja także większej motywacji w przestrzeganiu określonych zaleceń żywieniowych, mobilizuje, a także podnosi na duchu w chwilach słabości i zwątpienia. Profesjonalne wsparcie dietetyka zarówno pod kątem dietetycznym, jak i psychodietetycznym jest często jedynym „kluczem” do uzyskania i utrzymania wymarzonej sylwetki.

Jeśli chcesz realizować swoje noworoczne postanowienia o nowej - lepszej sylwetce pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty, który pomoże Ci osiągnąć oczekiwany rezultat i poprawić stan zdrowia, serdecznie zapraszamy do Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie w Bielsku-Białej.

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: 500 025 203 lub za pomocą formularza kontaktowego bielskobiala.projektzdrowie.info.

W trakcie darmowego spotkania otrzymasz:
- analizę składu ciała,
- badanie poziomu tkanki tłuszczowej,
- wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu,
- dietetyk podpowie co zmienić, aby rozpocząć swoją przemianę!

PROJEKT ZDROWIE
POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE

e-mail: [email protected]

plac Wojska Polskiego 9
43-300 Bielsko-Biała

tel. 500 025 203

http://www.bielskobiala.projektzdrowie.info

http://www.facebook.com/ProjektZdrowieBielskoBiala

Artykuł sponsorowany

Na zdjęciu tytułowym: pani Julia, 28 lat, -16.5 kg w trakcie sześciu miesięcy kuracji w Projekt Zdrowie Bielsko-Biała