Trzy wyjątkowe prelekcje połączone z wielkim grillowaniem. A wszystko to… online! Dziś ostatni dzień festiwalu informatycznego BBDays4.IT. Sprawdźcie, co Was czeka i jak można dołączyć do tego nietypowego wydarzenia.

Festiwal BBDays4.IT nawiązuje do tradycji BBQ4.IT oraz Dni Wolnego Oprogramowania i uznawany jest za święto bielskiej branży ICT. Cel festiwalu pozostaje niezmienny od pierwszej edycji - jest nim integracja środowiska IT oraz pokazanie programistom i deweloperom z całej Polski, że nasz region bardzo sprzyja rozwojowi branży. Po raz kolejny wydarzenie objął patronatem prezydent Jarosław Klimaszewski. Wśród organizatorów i partnerów festiwalu znalazły się znane firmy z branży IT, m.in. REKORD SI, Selleo, EllieMae, Precisely i FCNT.

Tegoroczna edycja wystartowała 7 września i po raz pierwszy odbywa się w całości online. Wszystkie prelekcje, wywiady i panele dyskusyjne transmitowane są na żywo na kanale w serwisie YouTube. Dzięki temu do wydarzenia mogą dołączyć uczestnicy z całego kraju, a zainteresowani, którzy przegapili festiwalowe atrakcje, mają możliwość odtworzenia ich w każdej chwili. Również towarzyszący festiwalowi hackaton przyjął zdalną formę.

Zwieńczeniem wydarzenia jest BBQ4.IT, czyli wielkie grillowisko połączone z prelekcjami. Co ciekawe, również ono odbędzie się online, a dołączyć można z każdego miejsca na Ziemi. Aby zachować klimat znany z poprzednich lat, organizatorzy zachęcają, aby każdy uczestnik BBQ4.IT rozpalił własnego grilla. A jakie prelekcje czekają nas w ostatni dzień? Marcin Gandyk, specjalista do spraw optymalizacji poziomu sportowego, dietetyk, trener i diagnosta wspierający zawodowych sportowców, opowie o tym, jak złagodzić negatywne skutki wielogodzinnego siedzenia przed komputerem oraz o optymalizacji... procesów metabolicznych w organizmie.

Drugim prelegentem będzie Jakub Nabrdalik, Solution Architect, IT Manager, Developer i uznany szkoleniowiec, który podzieli się doświadczeniami z pracy w systemach mocno rozproszonych i pokaże, jak bardzo różnią się one od modularnych monolitów Z kolei Adam Heartle, redaktor naczelny ZaufanaTrzeciaStrona.pl, trener i wykładowca poruszy zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem i odpowie na pytanie “Czego banki robić nie powinny?”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://bbq4.it. Również tam można dodać swoje własne, prywatne grillowisko. Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Artykuł sponsorowany