Kiedy chcemy otworzyć konto osobiste, musimy wybrać jeden z wielu funkcjonujących w Polsce banków. Jak wybrać ten, którego oferta jest najbardziej korzystna? Sprawdźmy, czym warto się kierować podczas wyboru banku.

Darmowe konto bankowe?

Wiele banków żąda opłat za każdą drobną operację. Zastanawiając się, jaki bank wybrać, warto sprawdzić opłaty za najważniejsze czynności bankowe. Za co najczęściej musi płacić klient?

  • wypłata pieniędzy z bankomatu,
  • opłata za prowadzenie konta,
  • opłata za kartę płatniczą.

Może się okazać, że miesięczne koszty konta bankowego są zaskakująco wysokie! Dlatego zanim podejmiemy decyzję o założeniu konta, musimy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi opłatami i warunkami zwolnienia z nich. Na szczęście, coraz więcej banków, starając się przekonać do siebie klientów, gwarantuje darmowe konto, za które nie będziemy musieli płacić. Warto jednak dokładnie przyglądać się takim ofertom i upewnić się, czy wszystkie operacje są darmowe, a jeśli nie, to jakie opłaty są za nie pobierane. Zazwyczaj okazuje się, że aby konto było darmowe, należy zapewnić odpowiedni poziom wpływów na konto lub wykonać określoną liczbę lub wartość transakcji kartą. O ile konta się aktywnie używa nie powinno być z tym problemu, trzeba jednak o tym pamiętać!

Korzystne promocje 

Od pewnego czasu możemy zaobserwować ciekawy trend wśród banków - oferowanie bonusów gotówkowych za założenie konta osobistego. Takie promocje pozwalają bankom zyskać nowych klientów, którzy zachęceni obietnicą otrzymania dodatkowej kwoty szybciej decydują się na skorzystanie z oferty. Bonusem może być po prostu gotówka, ale zdarzają się także bony do wykorzystania w określonych sklepach lub np. bilety do kina. 

Promocje bankowe zazwyczaj wymagają kilku warunków do spełnienia. Warto się im przyjrzeć jeszcze przed skorzystaniem z oferty. Może to być np. wpłata konkretnej sumy na nowe konto lub wykonanie określonej liczby przelewów. Spełnienie warunków jest gwarancją otrzymania bonusu od banku.

Konto na korzystnych warunkach - jaki bank wybrać? 

Ze względu na dużą liczbę działających w Polsce banków znalezienie najbardziej korzystnej oferty konta osobistego wydaje się być trudnym zadaniem. Na szczęście, wcale nie musi tak być! Wystarczy sprawdzić internetowy ranking - Jaki bank wybrać, aby łatwo i błyskawicznie porównać oferty wielu banków i przekonać się, który proponuje najkorzystniejsze warunki? 

Dostępne w internecie rankingi porównują ze sobą kilka lub nawet kilkanaście najbardziej popularnych banków, biorąc pod uwagę przede wszystkim opłaty za konto oraz atrakcyjne bonusy, które może otrzymać klient. Co ważne, rankingi są dostępne dla każdego i można je bez trudu znaleźć w internecie. 

Rzetelny ranking kont osobistych może nam ułatwić podjęcie decyzji i pozwoli w krótkim czasie znaleźć najbardziej korzystne konto osobiste, które spełnia nasze oczekiwania. Kilka przydatnych porad znajdziesz także tutaj: Najlepsze konto osobiste - jak je wybrać?

Powodzenia!

Artykuł sponsorowany