REKLAMA

Teatr Lalek Banialuka

Teatr Lalek Banialuka

ul. Mickiewicza 20
43-300 Bielsko-Biała
tel.: (033) 822 10 46
http://www.banialuka.pl

Teatr Banialuka jest jednym z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Założyli go w 1947 roku artyści plastycy Jerzy Zitzman i Zenobiusz Zwolski. Plastyczny rodowód teatru na wiele dziesięcioleci zadecydował o artystycznym obliczu Banialuki. Ze swoimi przedstawieniami Banialuka odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata, wśród nich Japonię, Chile i Stany Zjednoczone. Uczestniczyła w najbardziej prestiżowych festiwalach teatralnych, m.in. w Edynburgu, Awinionie, Cividale, Nowym Jorku i Charleville-Mezieres.Zdobyła wiele najwyższych nagród i wyróżnień na najbardziej renomowanych przeglądach. Z teatrem współpracowało i współpracuje grono wybitnych artystów, m.in. Francois Lazaro, którego "Samotność" zrealizowana wg B. Schulza okazała się jednym z najbardziej znaczących spektakli w historii Banialuki, z wielkim sukcesem pokazywanym na całym świecie Od 1966 roku Banialuka jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek, jednego z najważniejszych przeglądów lalkarskich świata. Od lipca 2003 r. dyrektorem artystycznym teatru jest Lucyna Kozień, dotąd pełniąca w Banialuce funkcję kierownika literackiego.

Godziny otwarcia:
pn-pt: Zależnie od repertuaru
sob: Zależnie od repertuaru
nd: Zależnie od repertuaru

Cennik:
Bilet normalny: 11 - 20zł
Bilet grupowy: 10 - 15zł
Zniżka familijna w weekendy

LokalizacjaTeatr Lalek Banialuka – zobacz wydarzenia w tym miejscu
Tagi: teatr, Teatry w Bielsku-Białej, Banialuka, sztuka, rozrywka, teatr lalek, kultura, kultura Bielsko-Biała, teatr lalek, teatr lalek Bielsko, teatr Bielsko, lalki Bielsko, Teatr Lalek Banialuka, Teatr Lalek Banialuka Bielsko, aktorzy bielsko, aktorzy, artyści, artyści Bielsko, przedstawienia, przedstawienia teatralne, przedstawienia teatralne Bielsko, spektakle, spektakle teatralne, sektakle teatralne Bielsko, przedstawienia, przedstawienia Bielsko, występy, występy Bielsko, występy teatralne, wys
Grupa:

Stronę odwiedzono: 70779 razy.
Aktualizacja: 2011-06-15 16:00:23
Jesteś właścicielem obiektu/firmy?
Chcesz zmienić dane - kliknij

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 1

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
Avatar
Ania05
Nio fajne takie prawie dla dzieci
-
Ocena: 75%
Odpowiedz
Oceń komentarz:

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE..